مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان 

مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان

مهم ترین جاذبه های گردشگری اصفهان 

 از جمله بارزترین آثار تاریخی هنری و تاریخی اصفهان میتوان میدان نقش جهان ، سی و سه پل ، پل خواجو ، مسجد شیخ لطف الله ، مسجد شاه ، مسجد جامع ، منارجنبان ، کاخ چهل ستون ، کاخ عالی قاپو، کاخ هشت بهشت و کلیسای وانک  را نام برد . در ادامه توضیح مختصری در مورد مهم ترین جاذبه های گردشگری اصفهان میدهیم.

کلیسای وانک 

 

مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان - کلیسای وانک

کلیسای وانک یا کلیسای نجات دهنده مقدس یکی از بناهای دینی مذهبی ارمنی های اصفهان است که در محله ی جلفای اصفهان قرار دارد. نقاشی هایی با مضامین انجیل تمامی زوایای این کلیسا را زینت بخشیده اند. تصاویری از بدو تولد تا عروج عیسی مسیح ، روز رستاخیز ، بهشت و دوزخ بر دیوارهای این بنا دیده می شوند. این کلیسا از نظر طلاکاری و تذهیب نمونه ای منحصر به فرد به شمار می آید .

آدرس :

اصفهان ، خیابان نظر شرقی ، کوچه ی کلیسای وانک

اطلاعات بازدید :

زمان بازدید : همه روزه از ساعت 8:30 تا 17:30

هزینه بازدید : 5000 تومان برای اتباع ایرانی و 20000 تومان برای اتباع خارجیَ

سی و سه پل 

 

مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان - سی و سه پل

 

سی و سه پل یا پل شاه عباسی شاهکاری بی نظیراز آثار دوره سلطنت شاه عباس اول است . یکی از مهمترین دلایل شهرت این پل اهمیت تاریخی آن است که یکی از قدیمی ترین و ارزشمندترین پل های ایران محسوب می شود.

آدرس :

اصفهان ، میدان انقلاب ، خیابان چهارباغ عباسی ، سی وسه پل

میدان نقش جهان

 

مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان - میدان نقش جهان

 

میدان نقش جهان اصفهان یا میدان امام همانند زنجیری چهار اثر تاریخی بی نظیر مسجد شیخ لطف الله ، مسجد امام ، سردر قیصریه و کاخ عالی قاپو را به هم پیوند داده است و آن را به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری اصفهان تبدیل مرده است  . دویست حجره ی دو طبقه نیز در اطراف این میدان وجود دارد که جایگاه عرضه ی صنایع دستی اصفهان است . این میدان در تاریخ 8 بهمن 1313 به شماره 102 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است همچنین نخستین اثر ایرانی است که در اردیبهشت 1358  به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسید . آن چه این میدان را متمایز می کند ظاهر مستطیلی آن است که با ظاهر دایره ای و بیضی شکل سایر میدان ها متفاوت است .

آدرس :

اصفهان ، خیابان استانداری

  • کاخ عالی قاپو 

 

مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان - کاخ عالی قاپو

کاخ عالی قاپو جلوه ای بی بدیل از هنر و یکی از چشم اندازترین بناها  در نقش جهان است .  عالی قاپو طی پنج مرحله معماری ساخته شد این عمارت 48 متر ارتفاع و 6 طبقه دارد که با راه پله های مارپیچی به هم راه دارند . گچ بری های آخرین طبقه که به اتاق موسیقی شهرت دارد تماشایی ترین قسمت این کاخ است .

اطلاعات بازدید :

زمان بازدید : همه روزه از ساعت 9:00 تا 17:00

هزینه بازدید : 3000تومان برای اتباع ایرانی و 20000 تومان برای اتباع خارجی

  • مسجد شیخ لطف الله

مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان - مسجد شیخ لطف الله

مسجد شیخ لطف الله یکی از مسجد های خاص ایران است که برخلاف سایر مساجد هیچ مناره ای بر فراز آن مشاهده نمی کنید . طاووسی که در مرکز داخلی گنبد طراحی شده یکی از شگفتی های این بناست.

اطلاعات بازدید :

زمان بازدید : همه روزه از ساعت 9:00 تا 11:30 و 13:00 تا 16:30

هزینه بازدید : 3000تومان برای اتباع ایرانی و 20000 تومان برای اتباع خارجی

  • مسجد امام

 

مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان - مسجد امام

 

مسجد امام ، مسجد جامع یا مسجد شاه مهم ترین مسجد تاریخی اصفهان است که شاهکاری بی نظیر از کاشی کاری ، نجاری و معماری است .

اطلاعات بازدید :

زمان بازدید : همه روزه از ساعت 9:00 تا 11:30 و 13:00 تا 16:30

هزینه بازدید : 3000تومان برای اتباع ایرانی و 20000 تومان برای اتباع خارجی

معماری است .

  • سردر قیصریه

 

مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان

سردر قیصریه شما را به دالان های پرهمهمه بازار اصفهان میکشاند که قلب اقتصاد نصف جهان است .

 

مهمترین جاذبه های گردشگری قشم

خرید بیمه بدنه کوتاه مدت

اگر قصد سفر به این شهر تاریخی هنری را دارید و برای این سفر از خودرو شخصی خود استفاده می کنید در صورتی که خودروی شما فاقد بیمه بدنه است، اگر قصد خرید بیمه بدنه یکساله را ندارید، هزینه ی آن برای شما زیاد است یا استفاده شما از خودرو به صورت مداوم نیست ، پیشنهاد ما به شما بیمه بدنه ی کوتاه مدت آوانس است.

امکان تهیه این بیمه نامه ها از یک روز تا سه ماه وجود دارد. نکته حائز اهمیت خرید این بیمه نامه به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای دانلود این بیمه نامه ابندا اپلیکیشن آوانس را دانلود کنید.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: مائده قصری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *