مهمترین جاذبه های گردشگری قشم

مهمترین جاذبه های گردشگری قشم

قشم، جزیره عجایب هفتگانه ایران و نخستین ژئوپارک خاورمیانه است که زیباترین و منحصر به فردترین پدیده های طبیعی را در خود جای داده است. از جمله بارزترین جاذبه های گردشگری قشم می توان غارنمکدان، دره ستارگان، جنگل حرا، جزیره ناز، تنگه چاهکوه، دره تندیس ها و چاه های تل آب یا طلا را نام برد.

غار نمک

 

مهمترین جاذبه های گردشگری قشم، غارنمک
غار نمک

نظیر غار نمک جزیره قشم در کمترین نقطه ای از ایران دیده شده است. سقف غار نمک را قندیل های مرمرین و بلورین پوشش داده اند و منظره ای بدیع به وجود آورده اند. از دل کوه نمکدان یک جریان آب زیرزمینی دائم می جوشد که پس از حل کردن نمک در مسیر حرکت خود چشمه نمک در دامنه کوه ظاهر می شود و حوضچه ای به رنگ سفید به وجود می آورد که از دور همانند برف به نظر می رسد و حس یک منطقه کوهستانی را به آدم القا می کند. همچنین تنفس در این غار به بیماران مبتلا به آسم و ناراحتی های تنفسی کمک می کند.

آدرس : قشم ، غرب جزیره قشم ، بعد از روستای سلخ ، جاده غار نمکدان

دره ستارگان

 

 مهمترین جاذبه های گردشگری قشم، دره ستارگان
دره ستارگان

دره ستارگان یکی از شاهکارهای کم نظیر طبیعت در جزیره قشم است. گذشت زمان، باد و طوفان ازاین منطقه ستون ها دالان ها وحفره هایی ساخته که با عبور از این دالان های تو در تو تجربه ی آسمانی رویایی را در بالای سر خود خواهید داشت.

آدرس : ساحل جنوبی جزیره قشم ، 5 کیلومتر بعد از روستای برکه خلف

جنگل حرا

 

مهمترین جاذبه های گردشگری قشم، جنگل حرا
جنگل حرا

 

جنگل حرا به طلای سبز قشم معروف است و زیستگاه درختانی است که در آب ریشه دارند. درختان این جنگل در تمام طول سال سبز هستند، از آب شور تغذیه می کنند و با دفع نمک آن، آب را به طور طبیعی شیرین می کنند. جنگل های حرا به دلیل زیبایی های پنهان و پدیدارشدن ناگهانی اش از زیر آب حیرت هر بیننده ای را به دنبال دارد. این جنگل ها عمری 30 یا 40 میلیون ساله دارند و یکی از عجایب هفتگانه جزیره قشم به حساب می آیند.

 

جاذبه های گردشگری اصفهان

تنگه چاهکوه

 

مهمترین جاذبه های گردشگری قشم، تنگه چاهکوه
تنگه چاهکوه

 

یکی از بهترین جاذبه های قشم تنگه چاهکوه است. این تنگه دارای صخره ها و تندیس هایی است که به صورت طبیعی و براثر زمان شکل گرفته اند. از این دره با عنوان دره مقدس چاهکوه هم یاد می شود چرا که این دره محلی برای ذخیره آب بوده وآب تقدسی خاص برای پیشینیان ما داشته است. در این تنگه تصویر دیگری از شب و ستارگان می بینید، تصویری که شاید هیچ کجای دیگرآن را نیابید .

آدرس : هرمزگان، جزیره قشم، روستای چاهوی شرقی

جزیره ناز

 

مهمترین جاذبه های گردشگری قشم، جزیره ناز
جزیره ناز

 

جزیره ناز با تمام ساحل هایی که تا به حال دیده اید تفاوت دارد. جایی که عروس های دریایی و صدف های رنگارنگ زیبایی دوچندانی به ساحلش می بخشند .این جزیره تنها و بدون سکنه است، اما انتخاب محبوب گردشگران برای لذت بردن از خلوت وآرامش آن و تماشای لارک و تنگه ی هرمز است.

آدرس : استان هرمزگان ، شهرستان قشم ، بخش غربی ساحل شمالی جزیره قشم ، جنب روستای چاهوی شرقی

چاه های تل آب یا طلا قشم

 

مهمترین جاذبه های گردشگری قشم، چاه های تل آب یا طلا
چاه های تل آب یا طلا

چاه های تل آب یا طلا یکی از جذاب ترین جاذبه های قشم است که قدمتی بسیار طولانی دارند و هدف از ساخت آن ها ذخیره ی آب باران بوده است. تل بالای این چاه ها جنس مرجانی دارد که آب را به این گودال ها روانه می کند و کف چاه که گچی مانند است مدت ها آب را خنک و سالم نگه می دارد.

آدرس : هرمزگان ، 76 کیلومتری شهر قشم

 

خرید بیمه بدنه کوتاه مدت

اگر قصد سفر به این شهر تاریخی هنری را دارید و برای این سفر از خودرو شخصی خود استفاده می کنید در صورتی که خودروی شما فاقد بیمه بدنه است، اگر قصد خرید بیمه بدنه یکساله را ندارید، هزینه ی آن برای شما زیاد است یا استفاده شما از خودرو به صورت مداوم نیست ، پیشنهاد ما به شما بیمه بدنه ی کوتاه مدت آوانس است.

امکان تهیه این بیمه نامه ها از یک روز تا سه ماه وجود دارد. نکته حائز اهمیت خرید این بیمه نامه به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای دانلود این بیمه نامه اپلیکیشن آوانس را دانلود کنید.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: فاطمه خالدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *