محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو

عوامل موثر در محاسبه حق بیمه خودرو

بیمه بدنه، بیمه ای اختیاری است که قیمت آن بر خلاف قیمت بیمه شخص ثالث مبلغ مشخصی ندارد. بیمه بدنه پوشش هایی را تحت عنوان پوشش های اصلی و فرعی در اختیار صاحبان خودرو قرار می دهد و افراد برحسب نیاز همه و یا تعدادی از این پوشش ها را برای خودروی خود خریداری می کنند. به همین علت قیمت بیمه بدنه متغیر است و با توجه به پوشش های انتخاب شده تغییر می کند.

 

عوامل موثر در قیمت بیمه بدنه خودرو

 

  • قیمت روز خودرو

عامل اصلی در تعیین حق بیمه بدنه قیمت روز خودرو می باشد. بیمه بدنه خسارات ناشی از بروز حوادث بسیاری را پوشش می دهد و یکی از پوشش های اصلی آن سرقت خودرو است. بنابراین قیمت خودرو عامل اصلی تاثیرگذار در حق بیمه بدنه می باشد.

 

  • سال ساخت خودرو

حق بیمه بدنه بر اساس ریسک وسیله نقلیه مشخص می شود و با افزایش ریسک آسیب پذیری وسیله نقلیه، حق بیمه آن افزایش می یابد.

از جمله عوامل موثر در تعیین حق بیمه خودرو مدل و سال ساخت خودرو می باشد و هر چه خودرو قدیمی تر باشد و سال ساخت آن پایین تر باشد احتمال خراب بودن وسیله نقلیه و آسیب پذیری آن افزایش می یابد بنابراین حق بیمه آن بیشتر می شود.

 

  • پوشش های انتخابی برای خودرو

بیمه بدنه خسارات مختلفی را تحت پوشش قرار می دهد که این پوشش ها به دو دسته پوشش های اصلی و فرعی تقسیم می شوند.

دریافت پوشش های فرعی اختیاری می باشد اما با دریافت آنها مبلغی به حق بیمه بدنه خودرو اضافه می شود که در حالت عادی فقط پوشش های فرعی حادثه، سرقت کلی خودرو و آتش سوزی را پوشش می دهد.

 

  • تخفیف

تخفیف عدم خسارت از جمله تخفیفاتی است که سبب کاهش حق بیمه بدنه می شود.

علاوه بر تخفیف عدم خسارت، تخفیف خودوری صفر کیلومتر، تخفیف دریافت بیمه بدنه به صورت گروهی، تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه و یا تخفیف های مناسبتی از طرف شرکت های بیمه ای ارائه می شوند می توانند سبب کاهش حق بیمه پرداختی توسط صاحبان خودرو شوند.

موارد ذکر شده در بالا عوامل اصلی تاثیرگذار در تعیین حق بیمه بدنه می باشند.

 

به طور کلی بیمه بدنه حوادث زیادی را تحت پوشش قرار می دهد اما با وجود پوشش های زیادی که در اختیار صاحبان خودرو قرار می دهد ضریب نفوذ پایینی دارد و تعداد افرادی که بیمه بدنه را برای خودروی خود خریداری می کننند بسیار کم است.

از جمله دلایل صاحبان خودرو برای نخریدن بیمه بدنه قیمت بالای حق بیمه بدنه برای یک سال است. و یا در مواردی که افراد صاحب چند خودرو هستند و هر روز از خودروهایشان استفاده نمی کنند خرید بیمه بدنه و پوشش های آن برای خودرو مقرون به صرفه نمی باشد.

به همین علت امکان خرید روزانه بیمه بدنه خودرو برای صاحبان خودرو فراهم شده است. به این صورت که فقط برای روزهایی که از خودرو استفاده می کنند بیمه بدنه بخرند و حق بیمه همان تعداد روز مورد نیاز را پراخت کنند.

بنابراین با صدور بیمه نامه مبتنی بر مصرف کاربر، علاوه بر دریافت بیمه بدنه براساس نیاز و مصرف، مبلغ پرداختی حق بیمه نیز کاهش چشم گیری خواهد داشت.

این بیمه نامه ها که بیمه بدنه کوتاه مدت نام دارند در اپلیکیشن آوانس تحت عنوان بیمه بدنه زمانی و بیمه بدنه جاده ای قابل خریداری هستند.

نکته حائز اهمیت دیگر صدور آنلاین بیمه بدنه و عدم نیاز به مراجعه حضوری برای مرحله بازدید بیمه بدنه است.

همانطور که در بالا گفته شد برای صدور بیمه بدنه، بدنه خودرو توسط کارشناسان بیمه بررسی می شود که این مرحله نیاز به صرف وقت و مراجعه ی حضوری به مراکز صدور بیمه بدنه و بازدید خودرو دارد که با آنلاین انجام شدن این مرحله حتی افرادی که فرصت مراجعه حضوری برای مرحله بازدید بیمه بدنه را ندارند نیز می توانند بیمه بدنه مخصوص خود را دریافت و از پوشش های آن استفاده کنند.

 

خرید آنلاین و بدون مراجعه حضوری بیمه بدنه

برای دریافت بیمه بدنه کوتاه مدت زمانی ویا جاده ای اپلیکیشن آوانس را نصب کنید و بیمه بدنه آنلاین خود را دریافت کنید.

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نادیا معارف وند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *