سطح توانگری شرکت های بیمه

سطح توانگری شرکت های بیمه

شاخص توانگری مالی یکی از شاخص های مهم در تصمیم گیری خرید بیمه نامه از شرکت های بیمه ای مختلف است. شاخص توانگری مالی توانایی ایفای تعهدات شرکت های بیمه ای را نشان می دهد. به طورکلی توانگری مالی شرکت بیمه نمایانگر اعتبار و قدرت شرکت درپرداخت خسارت های بالا وقبول ریسک های سنگین است. شرکت های بیمه موظفند پس از حسابرسی صورت های مالی سالانه ، محاسبه و به همراه اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی به بیمه مرکزی ارسال کنند. توانگری مالی پنج سطح دارد که سطح یک بالاترین توانایی مالی  وسطح پنج پایین ترین توانایی مالی است.

بهترین شرکت بیمه درسطح توانگری یک

با تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، توانگری مالی شرکت بیمه تعاون  درسطح یک که بالاترین سطح توانگری محسوب می شود ، قرارگرفت.

سطوح مختلف توانگری مالی شرکت های بیمه

  • نسبت توانگری مالی سطح یک

شرکت هایی که در سطح یک توانگری قرار می گیرند وضعیت مطلوبی دارند این شرکت ها از ابتدای فعالیت خود به گونه ای عمل کرده اند که توانایی کاملی در ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران وصاحبان حقوقی را داشته اند.

نسبت توانگری مالی سطح یک 100درصد و یا بیشتر است.

  • نسبت توانگری مالی سطح دو

شرکت هایی که توانایی ایفای تعهدات خود را دارند ولی برای رسیدن به شرایط مطلوب باید وضعیت مالی خود را ترمیم وتقویت کنند ، در سطح دو توانگری قرار می گیرند.

نسبت توانگری مالی سطح دو، بیشتر از 70درصد وکمتر از 100 درصد است.

  • نسبت توانگری مالی سطح سه

شرکت هایی که در سطح سه توانگری مالی قرار میگیرند موظفند برنامه ترمیم وضعیت مالی دو ساله به تفکیک هر سال به علاوه برنامه افزایش سرمایه برای دو سال آتی خود را ارائه دهند.

نسبت توانگری مالی سطح سه بیش از 50 درصد و کمتراز 70 درصد است.

  • نسبت توانگری مالی سطح چهار

شرکت هایی که در سطح چهار توانگری مالی قرار می گیرند ، موظفند برنامه ترمیم وضعیت مالی و برنامه افزایش سرمایه برای سال آینده و تمهیدات لازم جهت ارتقا سطح توانگری خود را ارائه نمایند.

نسبت توانگری مالی سطح چهار بیش از10درصد و کمتر از50درصد است.

  • نسبت توانگری مالی سطح پنج

اگرنسبت توانگری مالی موسسه ای در سطح پنج توانگری مالی باشد ، بیمه مرکزی مجاز است پروانه فعالیت موسسه بیمه را در یک یا چند رشته بیمه ای تعلیق یا ابطال نماید.

نسبت توانگری مالی سطح پنج کمتر از10درصد است.

 

خرید بیمه بدنه کوتاه مدت

امروزه در سطح جهان به جای استفاده از بیمه نامه های معمول یک ساله از بیمه نامه های مبتنی برزمان و یا رفتار کاربراستفاده می کنند. یکی از انواع این بیمه نامه های کوتاه مدت بیمه بدنه خودرو مبتنی برزمان است. در صورتی که خودروی شما فاقد بیمه بدنه است، اگر قصد خرید بیمه بدنه یکساله را ندارید، هزینه ی آن برای شما زیاد است یا استفاده شما از خودرو به صورت مداوم نیست ، پیشنهاد ما به شما بیمه بدنه ی کوتاه مدت آوانس است.

امکان تهیه این بیمه نامه ها از یک روز تا سه ماه وجود دارد. نکته حائز اهمیت خرید این بیمه نامه به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای دانلود این بیمه نامه  اپلیکیشن آوانس را دانلود کنید.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: فاطمه خالدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *