زلزله آذربایجان شرقی

زلزله.زلزله تبریز.زلزله شمال غرب ایران

زلزله آذربایجان شرقی

باتوجه به زلزله ای که متاسفانه اخیرا در مناطق میانه، سراب، تبریز و بطور کلی آذربایجان شرقی خسارات مالی و جانی بسیاری به جای گذاشته است؛ جمعی از بیمه ها از جمله بیمه آسیا، بیمه البرز، بیمه تعاون و بیمه ایران برای امدادرسانی و همکاری اعلام آمادگی نموده اند.

اعلام آمادگی بیمه آسیا در پی زلزله آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، مسعود بادین، نائب رییس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا، در پی بروز واقعه اسف بار زلزله در استان آذربایجان شرقی، امروز طی پیامی، ضمن ابراز تاسف از وقوع این زلزله با مردم این منطقه به ویژه بازماندگان و آسیب دیدگان این حادثه ابراز همدردی کرد.

همچنین وی دستور داده است که با حضور معاونت های فنی، مدیریت های فنی، سرپرستی منطقه و سایر بخش های مرتبط، ستادی برای کمک رسانی، ارزیابی و پرداخت خسارت ها تشکیل شده و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت انجام وظایف محوله اقدام گردد و گزارش آن ارائه شود.

در همین رابطه ستاد رسیدگی به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی با دستور مدیر عامل بیمه آسیا جهت کمک رسانی و همچنین بررسی و ارزیابی خسارت های بیمه گذاران این شرکت تشکیل شده است.

روابط عمومي بيمه آسيا در اطلاعيه اي ضمن ابراز همدردي با حادثه ديدگان زلزله در شهرستان هاي ميانه و سراب، اعلام كرد كارشناسان بيمه آسيا در استان آذربايجان شرقی جهت كمك رسانی، بررسی و ارزيابی خسارت ها، به اين مناطق اعزام شده اند.

بر اساس اين گزارش، زيان ديدگان تحت پوشش بيمه آسيا مي توانند جهت تشكيل پرونده و اخذ خسارت، به شعب بيمه اسيا در تبريز و ميانه و يا نمايندگي هاي اين شركت در شهرهای مذكور مراجعه كنند و يا با شماره های ۰۴۱۳۵۵۳۹۵۹۹ در تبريز و يا ۰۴۱۵۲۲۵۳۱۵۷ در ميانه تماس بگيرند.

اعلام آمادگی بیمه تعاون پس از زلزله آذربایجان شرقی

دکتر مظلومی مدیر عامل بیمه تعاون، ضمن اظهار تاسف و همدردی از وقوع حادثه زلزله در استان آذربایجان شرقی، با صدور دستور اکید، تسریع در ارزیابی و ارائه خدمات کامل به هموطنان عزیز در مناطق حادثه دیده زلزله شب گذشته را خواستار شدند.

بر این اساس ، پرسنل این شرکت در استان آذربایجان شرقی ضمن حضور در محل حادثه و شعبه ، به صورت ویژه در حال بررسی خسارات  ناشی از حادثه اخیر می باشند.

اعلام آمادگی بیمه ایران

در اولین ساعات رخ دادن زلزله در آذربایجان شرقی بیمه ایران برای خدمت رسانی به بیمه شدگان خود در مناطق زلزله‌زده در کوتاهترین زمان اعلام آمادگی کرد.

سرپرست بیمه ایران ضمن ابراز تاسف از مصدومیت و جان باختن تعدادی از هموطنانمان در زلزله‌ و ابراز همدردی با حادثه‌دیدگان به مدیران کل بیمه ایران در استان‌های زلزله زده دستور داد بلافاصله در محل حادثه حاضر شده و نسبت به ارزیابی و بررسی خسارات وارده به بیمه شدگان بیمه ایران اقدام نمایند.

براساس اعلام بیمه ایران آذربایجان شرقی از اولین ساعات حادثه زمین لرزه، اکیپی از کارشناسان در دفتر مدیریت بیمه ایران گردهم آمده و پس از جمع آوری اطلاعات بیمه گذاران در منطقه ساعت ۵ بامداد عازم محل حادثه شدند و تا کنون حدود ۳۵۰ واحد مسکونی دارای بیمه نامه که از زلزله امروز خسارت دیده‌اند را شناسایی کرده اند.

براساس دستور سرپرست بیمه ایران به‌دلیل نزدیکی به فصل سرما، کارشناسان بیمه ایران، باحضور در محل حادثه نسبت به ارزیابی فوری خسارت و بلافاصله پرداخت چک غرامت به بیمه شدگان اقدام می‌نمایند.

اعلام آمادگی بیمه البرز

پس از وقوع زلزله آذربایجان شرقی کارشناسان ارزیابی خسارت شرکت بیمه البرز به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

بر همین اساس، شرکت بیمه البرز با ابراز همدردی با هموطنان آسیب دیده از زلزله و تسلیت به بازماندگان کشته‌شدگان این حادثه، خاطر نشان کردند کارشناسان این شرکت بلافاصله پس از وقوع زلزله به مناطق حادثه‌دیده اعزام شدند و در حال رسیدگی و ارزیابی خسارت‌های اعلام شده از سوی بیمه گزاران خسارت دیده بیمه البرز هستند.

به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، بیمه گزاران آسیب دیده دارای بیمه نامه‌های آتش‌سوزی منازل و بدنه خودروی این شرکت می توانند برای اعلام خسارت به واحد سیار ارزیابی خسارت بیمه البرز مستقر در شهر میانه یا نمایندگی های این شرکت در استان آذربایجان شرقی مراجعه کنند.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: مهزاد علی آبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *