رونمایی از استارتاپ آوانس در همایش ملی بیمه و توسعه

رونمایی از آوانس

امسال در بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه از ۶ اینشورتک صنعت بیمه از جمله اینشورتک آوانس با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر اقتصاد و رییس کل بیمه مرکزی رونمایی شد.

بخشی از صحبت های دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در همایش ملی بیمه و توسعه:

مهمترین مساله ثبات اقتصادی است که صنعت بیمه، بورس و بانک سه پایگاه مهم اقتصادی هستند که می توانند چه در شرایط عادی و چه در شرایط غیرعادی مسایل اقتصادی را پیگیری کنند.
هیچ کشور توسعه یافته ای در جهان وجود ندارد که اقتصاد آن بدون توسعه و رشد صنعت بیمه توانسته باشد پیشرفت کند، از طرفی امروزه هیچ توسعه ای اتفاق نمی افتد مگر با تکیه بر شرکت های دانش بنیان.
در پروژه هايي در کشور چند شرکت دانش بنیان ورود کرده اند و کارهایی را طی دو تا سه سال انجام داده اند که با صرف هزینه و زمان بسیار نیز شاید به این نتایج نمی توانستیم دست یابیم. ورود استارتاپ ها در صنعت بیمه نیز برای توسعه این صنعت اتفاق خواهد افتاد. در حال حاضر مهمترین مساله برای صنعت بیمه و کشور اعتماد عمومی است که اصلی ترین سرمایه است. در مقابل باید از این اعتماد حفاظت کنیم و برای این امر برنامه ریزی کنیم. صنعت بیمه باید با فرهنگ سازی این پیام را به مردم بدهد که ما می توانیم زمانی به حمایت از شما بپردازیم که شما نیاز دارید.
بیمه می تواند پوشش های ریسک برای سرمایه گذاران در بازار سرمایه، سرمایه گذاران در بازار ارز، کشاورزان و همه اقشار جامعه را در برگیرد و رسانه ها نیز باید به این مساله کمک کنند.
انتظاری که امروز کشور و اقتصاد کشور از صنعت بیمه دارد بسیار سنگین است. این صنعت توان پاسخگویی لازم را دارد،دولت نیز در کنار بیمه است و کمک خواهد کرد.

استارتاپ آوانس به عنوان اولین استارتاپ کشور در حوزه UBI یا بیمه بدنه خودرو مبتنی بر زمان و مسافت، یکی از ۶ استارت‌آپ رونمایی شده در بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه بود که فعالیت خود را آغاز کرد.

سرکار خانم فهیمه قهاری، مدیرعامل استارت‌آپ آوانس با یادآوری اینکه تنها 15 درصد خودروها بیمه بدنه دارند، اعلام کرد: در تمام دنیا این مشکل را با بیمه نامه شخصی‌سازی شده بر اساس تحلیل رفتار فرد حل می کنند و پلتفرم آوانس ارائه دهنده ی بیمه نامه های زمانی و جاده ای می باشد.
قهاری همچنین ادامه داد : آوانس با استفاده از یک دیوایس سخت افزاری رفتار راننده را تحلیل می کند که می توان از این اطلاعات برای بهبود فرهنگ رانندگی، کاهش تصادفات و مدیریت ریسک شرکت های بیمه ای استفاده کرد.

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نادیا معارف وند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *