آشنایی با بیمه ی خودروهای خودران

خودرو های خودران و بیمه ی آنها

آشنایی با بیمه ی خودرو های خودران

روزی خواهد رسید هوش مصنوعی میلیون ها شغل در سراسر کره خاکی را به چالش خواهد کشید. ربات ها جای انسان را می گیرند چرا که هم ارزان ترند و هم انرژی خاصی مصرف نمی کنند. بنابراین صنعت بیمه نیز در آینده به واسطه ی هوشمند شدن وسایل نقلیه اطراف ما و و هوش مصنوعی بالای آنها دچار مشکلات بسیاری خواهند شد.

انواع ماشین های خودران

 

خودروهای خودران

 

ماشین های خودران به دو دسته تقسیم می شوند:

  • آنهایی که امکان اضافه کردن راننده اتوماتیک (بدون نیاز به انسان) را علاوه بر فرمان و دنده دارند.
  • آنهایی که در طراحیشان نه فرمان، نه پدال، نه دنده ای به کار رفته است.

 

بیمه بدنه ی خودروت رو ارزون بخر

صنعت بیمه نگران از خودرو های خودران

 

خودروهای خودران و بیمهی آنها
خودروهای خودران و بیمهی آنها

 

ساخت خودروهای خودران به امید کاهش مشکلات ایمنی و تصادفات رانندگی مورد توجه است و این شاید خبر خوبی برای صنعت بیمه نباشد. از آنجایی که خودروها امن تر خواهند شد، میزان بیمه خودروها به شدت کاهش می یابد.

در کوتاه مدت تصادفات کاهش خواهد یافت اما در آینده زمانی که تصادفی روی دهد بسیار هزینه بر و مرگبار خواهد بود. درآمد بیمه ها در کوتاه مدت خوب خواهد بود چرا که خودروها تصادفی ندارند و مشکل در بیمه های بلند مدت است. در آینده با هجوم خودروهای خودران به بازار، همچنان شاهد بیمه های سلامت و سایر بیمه های مسئولیت هستیم اما بسیاری ترجیح می دهند خودوری خود رابیمه نکنند.

 

دریافت خسارت از بیمه بدنه بعد از تصادفات

بیمه ی خودروهای خودران

برای بیمه ی خودروهای خودران چون در کنترل این ماشین ها انسان هیچ نقشی ندارد، تولیدکننده اتومبیل در کشورهایی که ماشین های خودران در آنها پیدا می شود، مسئول تمام حوادث مرتبط با اتومبیل است. چراکه طراحی، ساخت و برنامه نویسی این خودروهای بدون راننده را برعهده داشته، بنابراین مسئول حوادثی که برای اتومبیل، سرنشینان و عابرین پیاده میفتد، شناخته می شود.

شاید بهتر باشد صنعت بیمه تمرکز خود را از روی بیمه کردن خطاهای انسانی، به سوی سازندگان این محصولات و ضعف های تکنیکی معطوف نمایند.

 

چند ساعت بیمه بدنه میخوای؟

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: فاطمه خالدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *